Hukuksal

Websitemiz 5651 sayılı yasada 5. maddede tanımlanan “yer sağlayıcı” şeklinde yayın yapmaktadır.

Bu yasaya göre, internet sitemizin yöneticilerinin hukuka aykırı gelen, yasa dışı içerikleri kontrol etme sorumluluğu bulunmamaktadır, bundan dolayı sitemizde bulunmasından rahatsız olduğunuz içerikleri bize bildirmelisiniz.

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içeriklerde, hak sahibi olduğunuzu bize kanıtlarsanız ilgili içerikler websitemizden derhal kaldırılacaktır ve tarafınıza dönüş yapılacaktır!

Telif hakkı ve diğer konularda bizimle iletişim kurmak istiyorsanız, [email protected] mail adresine bir e-posta gönderin.

Bu e-posta adresine ulaşan talepler ve şikayetlerin tümü en geç 72 saat içerisinde değerlendirilecektir.

İlgili içerik uygun görüldüğü taktirde sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizin dahil olduğu, 5651 sayılı yasanın 5. maddesi:

Yer sağlayıcının yükümlülükleri;

  • MADDE 5- (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.
  • MADDE 5- (2) (Değişik: 2/6/2014 – 6518/88 md.) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içeriği bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi hâlinde yayından çıkarmakla yükümlüdür.